Facultade de Enfermaría e Podoloxía

Campus de Esteiro
15403 Ferrol, Ferrol (03672)
España (ES)

Estudos

Anatomía e embrioloxía humana

Nome Categoría Dedicación
Facio Villanueva, Ángel José ASOC-3 P6 Doutor

Bioloxía celular

Nome Categoría Dedicación
Folgueira Otero, Mónica PC-DR TC Doutor

Enfermería

Nome Categoría Dedicación
Bellido Guerrero, Diego ASOC-3 P6
Bernabeu Piñeiro, Francisco Arturo TIT-EU TC
Castro Pastor, Avelino TIT-EU TC
Coronado Carvajal, Carmen TIT-UN TC Doutor
Darriba Rodríguez, María Pilar ASOC-1 P3 Doutor
Fernández Basanta, Sara PC-PD B60
Fraga Sampedro, María Luisa ASOC-3 P6
Gago García, María Esther ASOC-3 P5
García de Castro, Ricardo Ángel ASOC-3 P6
García Martínez, Carmen María TIT-EU TC Doutor
García Sánchez, María Matilde TIT-UN TC Doutor
Goday Berini, María Luísa ASOC-3 P6
Martínez Cagiao, Ana María ASOC-1 P3
Martínez Debén, Francisco Santos TIT-EU TC
Monteagudo Sánchez, Benigno ASOC-3 P3 Doutor
Movilla Fernández, María Jesús TIT-UN TC Doutor
Nieto Caamaño, Úrsula ASOC-1 P3
Novo Casal, María del Carmen TIT-EU TC
Pérez Castro, Teresa-Rosalía AXU-DR TC Doutor
Pesado Cartelle, José Ángel ASOC-1 P6
Piñón Díaz, María Josefa ASOC-3 P5
Rodeño Abelleira, María Ángeles ASOC-3 P6
Rodríguez Maseda, Emma COL TC
Romero Martín, Manuel Justo Fernand TIT-UN TC Doutor
Sobrido Prieto, Natalia TIT-EU TC
Souto Rey, Victoriano ASOC-1 P3
Talegón López, Julia Margarita ASOC-1 P3
Varela Feal, Nuria Esther TIT-UN TC Doutor
Vidán Martínez, Luciano TIT-EU TC

Enfermería (Podoloxía)

Nome Categoría Dedicación
Alonso Tajes, Francisco TIT-EU TC
Bernabeu Pena, Carolina ASOC-1 P6
Carballo Díaz, Juan Luis ASOC-1 P6
Gil Manso, Pedro COL TC
González Martín, María Cristina PC-DR TC Doutor
Janeiro Arocas, Julia María TIT-UN TC Doutor
López López, Daniel PC-DR TC Doutor
López López, Luis TIT-EU TC
López Martínez, Noemia Zeltia ASOC-1 P6
Mosquera Fernández, Abián PC-DR TC Doutor
Pérez García, Sergio INT-SU TC Doutor
Romero Soto, Manuel INT-SU TC
Rosende Bautista, Carolina COL TC
Santalla Borreiros, Fátima INT-SU TC

Enxeñaría mecánica

Nome Categoría Dedicación
Cuadrado Aranda, Francisco Javier CAT-UN TC Doutor
González Castro, Manuel Jesús TIT-UN TC Doutor
Michaud, Florian Guy Bernard PC-PD B60

Farmacoloxía

Nome Categoría Dedicación
De Dios Romero, Serafín ASOC-3 P3
Núñez Fernández, Lucía ASOC-3 P5 Doutor

Fisioloxía

Nome Categoría Dedicación
De Labra Pinedo, Carmen INT-SU TC
Sangiao Alvarellos, Susana PC-DR TC Doutor

Fisioterapia

Nome Categoría Dedicación
Raposo Vidal, Isabel TIT-EU TC
Souto Gestal, Antonio José AXU-DR TC Doutor

Historia da ciencia

Nome Categoría Dedicación
Rodríguez Otero, María del Carmen ASOC-3 P5
Sobrido Prieto, María AXU-DR TC Doutor

Medicina

Nome Categoría Dedicación
Maseda Rodríguez, Ana Belén PC-DR TC Doutor

Medicina preventiva e saúde pública

Nome Categoría Dedicación
Bouza Prego, María Ángeles PRO-MC TC Doutor
Muñiz García, Javier CAT-UN TC Doutor
Pértega Díaz, Sonia ASOC-3 P6 Doutor
Seoane Pillado, María Teresa AXU-DR TC Doutor

Metodoloxía das ciencias do comportamento

Nome Categoría Dedicación
Escudero Carranza, Valentín TIT-UN TC Doutor

Psicoloxía social

Nome Categoría Dedicación
Reig Botella, Adela Milagro INT-SU TC Doutor
Rolón Varela, José María COL TC

Radioloxía e medicina física

Nome Categoría Dedicación
Miguéns Vázquez, Xoán ASOC-3 P4

Resumo de infraestruturas

A información amosada é subministrada polo Sistema de Xestión de Espazos da UDC.

Equipo de goberno

Decano/a

  • Rodríguez Maseda, Emma

Vicedecano/a

  • Gil Manso, Pedro
  • Pérez Castro, Teresa-Rosalía
  • Pérez García, Sergio

Secretario/a de Facultade

  • Janeiro Arocas, Julia María