DEPARTAMENTO  DE

PEDAGOXÍA E DIDÁCTICA


 

Profesorado do departamento:

DIDÁCTICA E ORGANIZACIÓN ESCOLAR

Juan José Bueno Aguilar
Dr. Titular Universidade
1741
juan.j.buenoa@udc.es
Montserrat Castro Rodríguez
Profesora Contratada Doutora
1746
maria.castror@udc.es
Renée DePalma Ungaro
Profesor
a Contratada Doutora
4704
r.depalma@udc.es
Patricia  Digón Regueiro
Dra. Titular Universidade
4614
patricia.digon@udc.es
Eva Espido Bello
Profesora Contratada Interina
1745
eva.espido.bello@udc.es
Belén García Cabeza
Profesor
a Interina de Sustitución
4688
belen.garcia.cabeza@udc.es
Marta Fernández Prieto
Dra. Titular Universidade
4627
marta.prieto1@udc.es
Mercedes González Sanmamed
Dra. Titular Universidade
1727
mercedes@udc.es
Fernando Iglesias Amorín
Profesor Contratado Interino
4635
f.amorin@udc.es
Silvana Longueira Matos
Profesora Interina de Sustitución
4688
silvana.longueira@udc.es
Rosa Mª Méndez García
Profesora Contratada Doutora
4620
rosa.mendez@udc.es
Mª Teresa Nuñez Mayán
Dra. Titular Universidade
1723
teresa.nunez.mayan@udc.es
Xosé Ramos Rodriguez
Profesor Asociado
1743
jose.ramos@udc.es
Mª del Mar Rodríguez Romero
Dra. Titular Universidade
1721
mar.rromero@udc.es
Mª Begoña Rumbo Arcas
Dra. Titular Universidade
1722
begona.rumbo@udc.es
Ana Sánchez Bello
Profesor
a Contratada Doutora
1720
ana.sanchez.bello@udc.es
Concepción Sánchez Blanco
Dra. Titular Universidade
1719
concepcion.sanchez.blanco@udc.es 
Cathryn Teasley Severino
Dra. Profesora Contratada Interina
4659
cathryn.teasley1@udc.es 
Jurjo Torres Santomé
Dr. Catedrático Universidade
1726
jurjo.torres@udc.es
TEORIA E HISTORIA DA EDUCACIÓN
Mª Dolores Candedo Gunturiz
Titular Escola Universitaria
1725
macangu@udc.es

Dolores Cotelo Guerra
Profesora Contratada Interina

4693
dolores.cotelo@udc.es

Laura Cruz López
Profesora Contratada Doutora

4694
laura.cruz@udc.es
Narciso de Gabriel Fernández
Dr.
Catedrático Universidade
1744
narciso.de.gabriel@udc.es
Ana Iglesias Galdo
Profesora Contratada Doutora
1757
anai@udc.es
José Luis Iglesias Salvado
Profesor Asociad
o
4664
jose.luis.iglesias@udc.es
Xosé Manuel Malheiro Gutiérrez
Profesor Contratado Doutor
4615
jose.malheirog@udc.es
Héctor Manuel  Pose Porto    
Profesor Contratado Doutor
1897
hector.pose@udc.es
Sabela Rivas Barros
Dra. Titular Universidade
1724
isabel.rivas@udc.es
Javier Rouco Ferreiro
Profesor Asociado
4662
javier.rouco@udc.es
Araceli Serantes Pazos
Profesora Contratada Doutora
4686
araceli.serantes.pazos@udc.es
Mª Helena Zapico Barbeito
Dra. Profesora Axudante
4661
helena.zapico@udc.es
DIDÁCTICA DAS CIENCIAS EXPERIMENTAIS
Ánxela Bugallo Rodríguez
Profesora Contratada Doutora
4687
anxela.bugallo@udc.es
María Jesús Fuentes Silveira
Profesora Asociada
 
m.j.fuentes@udc.es
ProfesoraSusana García Barros
Dra. Catedrática Escola Universitaria
4660
susana.gbarros@udc.es
Cristina Martínez Losada
Dra. Catedrática Escola Universitaria
1767
cristina.martinez.losada@udc.es
Juan Carlos Rivadulla López
Dr. Profesor Contratado Interino
4700
juan.rivadulla@udc.es
Pedro Vega Marcote
Dr. Titular Universidade
4633
pedro.vega.marcote@udc.es
DIDÁCTICA DA MATEMÁTICA
Mª Dorinda Mato Vázquez
Profesora Contratada Doutora
1750
m.matov@udc.es
Mª Cristina Naya Riveiro
Profesora Axudante Doutora
4601
cristina.naya@udc.es
Carmen Peñamaría Ramón
Profesora Asociada
4663
carmen.penamaria@udc.es
Carlos Soneira Calvo
Dr. Profesor Contratado Interino
4603
carlos.soneira@udc.es
Enrique de la Torre Fernández
Dr. Titular Universidade
4602
enrique.torref@udc.es