Escola Técnica Superior de Náutica e Máquinas

A ETS de Náutica e Máquinas é a única do Sistema Universitario de Galicia responsable da formación académica-profesional das persoas tituladas en Navegación, Transporte Marítimo e en Máquinas Navais e as súas orixes na Coruña remóntanse ao século XVI.

As titulacións ofertadas polo centro son:
Grao en Tecnoloxías Mariñas
Grao en Náutica e Transporte Marítimo
Mestrado en Enxeñaría Mariña
Mestrado en Náutica e Transporte Marítimo
Doutoramento en Enerxía e Propulsión Mariña

Estas titulacións son claramente de perfil multidisciplinar, con homologación e recoñecemento a nivel internacional, que se traduce nunha forte demanda dos nosos titulados e tituladas que supera con creces o número de estudantes que terminan os seus estudos en cada curso académico.

A esta formación integral contribúe de forma decisiva a relación da Escola co exterior, que se garante a través de case un centenar de convenios de colaboración con empresas e institucións públicas.
Paseo de Ronda 51
15011 A Coruña, A Coruña (03082)
España (ES)

Arquitectura e tecnoloxía de computadoras

Nome Categoría Dedicación
Andión Fernández, José Manuel INT-SU P6 Doutor
Porta Trinidad, Juan INT-SU P6 Doutor
Vidal Paz, José TIT-EU TC

Astronomía e astrofísica

Nome Categoría Dedicación
Manteiga Outeiro, Minia TIT-UN TC Doutor

Ciencias e técnicas da navegación

Nome Categoría Dedicación
Carracedo Domínguez, José Santiago INT-SU TC
De la Campa Portela, Rosa Mary PC-DR TC Doutor
De Troya Calatayud, José Joaquín ASOC-3 P3 Doutor
Fernández Ameal, Cándido Antonio INT-SU TC
Fernández Hermida, Senén TIT-EU TC
Freire Piñeiro, Ramón COL TC
Lama Carballo, Francisco Javier ASOC-3 P4
López López, María Natividad ASOC-3 P6
López Varela, Pablo PC-DR TC Doutor
Louro Rodríguez, Julio PC-DR TC Doutor
Louzán Lago, Felipe TIT-UN TC Doutor
Pérez Canosa, José Manuel INT-SU TC Doutor
Salgado Don, Alsira INT-SU TC Doutor
Servia Ramos, Francisco José COL TC

Dereito mercantil

Nome Categoría Dedicación
Rodríguez Docampo, María José TIT-EU DR TC Doutor

Electrónica

Nome Categoría Dedicación
Novo Vidal, María Elena PRO-MC TC

Enxeñaría de sistemas e automática

Nome Categoría Dedicación
Pérez Castelo, Francisco Javier TIT-EU DR TC Doutor
Rodríguez Gómez, Benigno Antonio TIT-UN TC Doutor

Enxeñaría eléctrica

Nome Categoría Dedicación
Chouza Gestoso, Jesús Diego TIT-UN TC Doutor
Masdias Bonome, Antonio Enrique TIT-EU TC
Vázquez Rodríguez, Santiago Julio TIT-UN TC Doutor

Expresión gráfica na enxeñaría

Nome Categoría Dedicación
Santos Couceiro, Rafael COL TC

Filoloxía inglesa

Nome Categoría Dedicación
Dopico García, Alberto TIT-EU DR TC Doutor
Fraga Vaamonde, María Pilar TIT-EU TC

Física aplicada

Nome Categoría Dedicación
Montero Rodríguez, María Belén PC-DR TC Doutor

Física da materia condensada

Nome Categoría Dedicación
Miguélez Pose, María Fernanda TIT-UN TC Doutor

Máquinas e motores térmicos

Nome Categoría Dedicación
Antelo González, Felipe COL TC
Baaliña Insua, Álvaro TIT-UN TC Doutor
Bouzón Otero, Rebeca INT-SU TC
Carbia Carril, José TIT-UN TC Doutor
Costa Rial, Ángel Martín AXU-DR TC Doutor
De Miguel Catoira, Alberto INT-SU TC
Fraguela Díaz, Feliciano ASOC-3 P5
García Galego, José Ramón INT-VA P5
García-Bustelo García, Enrique Juan TIT-UN TC Doutor
Orosa García, José Antonio TIT-UN TC Doutor
Rodríguez Fernández, Ángel Agustín TIT-UN TC Doutor
Romero Gómez, Javier AXU-DR TC Doutor
Romero Gómez, Manuel AXU-DR TC Doutor

Matemática aplicada

Nome Categoría Dedicación
Campo Cabana, Marco Antonio AXU-DR TC Doutor
Cao Rial, María Teresa INT-SU TC Doutor
Rodríguez Arós, Ángel Daniel PC-DR TC Doutor

Medicina preventiva e saúde pública

Nome Categoría Dedicación
Bouza Prego, María Ángeles PRO-MC TC Doutor

Química física

Nome Categoría Dedicación
García Dopico, María Victoria TIT-UN TC Doutor
Santaballa López, Juan Arturo CAT-UN TC Doutor

Tecnoloxía electrónica

Nome Categoría Dedicación
Barreiro Álvarez, Manuel ASOC-3 P6
Brégains Rodríguez, Julio Claudio PC-DR TC Doutor

Resumo de infraestruturas

A información amosada é subministrada polo Sistema de Xestión de Espazos da UDC.

Equipo de goberno

Director/a

  • Louzán Lago, Felipe

Subdirector/a

  • Romero Gómez, Manuel
  • Salgado Don, Alsira

Secretario/a de Escuela

  • Santos Couceiro, Rafael