Horarios

UNIVERSIDADE SENIOR · CAMPUS CORUÑA

Horarios Provisionais CURSO 2016-2017

HORARIO LUNS MARTES MÉRCORES XOVES VENRES
10.00
a 11.00
Historia da Marina

 

 Actividade Física para Persoas Maiores

 

 

 Estimulación cognitiva con TIC

 Temas Penais na sociedade actual

Inglés I
11.00
a 12.00

 
Informática básica

(de 11 a 13 horas)

Psicoloxía  Taller de Conversa en Lingua Inglesa (11 de 13) Inglés II

Economía Española

12.00
a 13.00
 Ciencia para Cidadáns de hoxe

As Matemáticas da Vida

Iniciación á Filosofía

 

 
           
* Taller Europeo

(de 12 a 14 horas)

 

* Taller de Materia e Vida: Os segredos da Química

(12 a 14 horas) 

13.00 a 14.00   Literatura Galega   Educación para o Desenvolvemento Sostible

16.00

a 17.00

* Taller de Manexo Avanzado de Internet e Multimedia

(de 16 a 18 horas)

----

* Taller de Cultura e Lingua Francesa

(de 16 a 18 horas)

       
17.00
a 18.00

* Taller de Comunicación e Información Audiovisual

(de 17 a 19 horas)

-----

* Taller de Coidados en Situacións de Urxencia (de 17 a 19 horas)

 Ciencias Ambientais Educación para a Saude no Adulto  
18.00
a 19.00
 Humanidades, Ciencia e Enxeñaría Historia de Europa

 

 Arte e Patrimonio  
19.00
a 20.00

 

Socioloxía      
20.00
a 21.00
         

 

(*) Os Taller de Manexo Avanzado de Internet e Multimedia e o Taller de Cultura e Lingua Francesa terán lugar en semanas alternas.
(*) Os Talleres Europeos e de Materia e Vida terán lugar en semanas alternas.

(*) Os Talleres de Comunicación e Información Audiovisual e de Coidados en Situacións de Urxencia terán lugar en semanas alternas.

Todos os talleres son de frecuencia quincenal e cunha duración de 2 horas.

 

Versión para imprimir 

 

Formulario de Xustificación de Faltas

 

 

UNIVERSIDADE SENIOR · CAMPUS FERROL

CURSO 2016-2017 (1º cuatrimestre)

HORA LUNS MARTES MÉRCORES XOVES VENRES
10:00 a 11:00   Educación para a saúde 

 

Actividade Física para Persoas Maiores

 

Informática Básica  
1:00 a 12:00 Actuacións  de Urxencia e Risco Vital

Psicoloxía

(2º Cuadrimestre)

           

Socioloxía

 

Psicoloxía

(1º Cuadrimestre)

Historia Europea

(2º Cuadrimestre)

 * Taller de Cine

     

 

           

(cada 15 días)

12:00 a 13:00

Arte e Tipoloxías Estructurais

 Historia da Arte

 

Dereito e Sociedade
           
 

 Literatura española e italiana
           
16:00 a 17:00

 Historia Europea

(1º Cuadrimestre)

   Enerxía e Medioambiente    
17:00 a 18:00 Historia da Naútica Taller de Comunicación Non Verbal
 
           

 

             
18:00 a 19:00 Inglés I  
            Taller de Manexo Avanzado de Internet e Multimedia
Iniciación á Filosofía  
19:00 a 20:00  Inglés II      

  

Os Talleres teñen sesións de dúas horas cada 15 días.


(*) Os Talleres Europeos e de Cine terán lugar en semanas alternas.

 

 

Versión para imprimir